štvrtok 19. septembra 2013

Recenzia - HOSTITEL / Stephenie Meyerová


                                                                  HOSTITEL

Melanie Stryderová odmieta opustiť svet. Náš svet sa stal terčom invázie neviditeľných nepriateľov. Ľudia sa stali hostiteľmi týchto votrelcov. Prišli o mysle, zatiaľ čo ich ľudské telá zostali nedotknuté a bez očividných zmien pokračujú v živote. Väčšina ľudstva podľahla. Melanie, jedna z posledných „divých“ ľudských bytostí, ktoré prežili, sa dostane do zajatia a je presvedčená, že to znamená jej koniec. Pútničku, votreleckú „dušu“, ktorú vložia do Melaninho tela, varujú pred nebezpečenstvami, ktoré predstavuje život vo vnútri ľudského tela: pred ťažko zvládnuteľnými emóciami, presýtenými zmyslami, priveľmi živými spomienkami. Na jednu z ťažkostí však Pútnička nebola pripravená vôbec: bývalá obyvateľka jej tela odmieta vzdať sa vlastníctva svojej mysle. Pútnička pátra v Melaniných myšlienkach a dúfa, že sa dopracuje až k príčinám pretrvávajúceho odporu, ktorý im ľudia jednostaj kladú. Namiesto toho však Melanie zaplní myseľ Pútničky predstavami muža, ktorého Melanie miluje – Jareda, človeka, ktorý žije kdesi v úkryte. Pútnička nie je schopná vyslobodiť sa z objatia túžob svojho tela a začína túžiť po mužovi, ktorého – ako jej káže jej úloha – má odhaliť. Sily, ktoré sú mimo nich, nakoniec premenia Pútničku a Melanie na nedobrovoľných spojencov. Spolu aj podniknú nebezpečné a neisté pátranie po mužovi, ktorého obe milujú.

Moje pocity:
Jared a Melanie :3
Tento román ma oslovil pretože sa mi páči štýl písania Meyerovej ale veď komu nie :D. Keďže som videla najprv film, nevyhla som sa porovnávaniu. Často ma vie fascinovať ako sa môže jedna situácia líšiť v knižnej verzii a filmovej. Každopádne postavy mi sadli, myslím že Vandu som mala ešte radšej ako Melanie. Jareda som od začiatku milovala, jeho tvrdohlavosť, šikovnosť.... Zaujímavé že z mimozemskej invázie sa dá urobiť román. Dej bol napínavý občas aj smutný - Walter. Do postáv sa dalo vžiť. Keď som čítala mala som pocit že sama hľadám Jareda a Jamieho, akoby som cítila to utrpenie Vandy - chúďa trepala sa za Jaredom a on jej vrazí ale tak Melanie bola šťastná. Nechcela by som niekoho vo svojom tele, dva pocity sa nedajú zdielať v jednom 
Nakoniec som bola šťastná že Jared začal Vande  veriť ale ešte šťastnejšia som bola zo vzťahu Iana a Vandy. Ian bol fakt zlatý, chápavý. Najprv chcel Vandu zabiť a potom ju miloval. Kyle ma milo prekvapil, vôbec som ho nemala rada no na konci sa prekonal, veď uvidíte ;). Ja vám môžem túto knihu a film iba vrelo odporúčať. Príjemné čítanie KIKA... :)

         Moje hodnotenie :


4 komentáre:

 1. WOW :) aj keby som tú knihu čítala nedokázala by som sa vyjadriť tak ako ty :) tieto žánre niesu práve pre mňa ako čitateľa no takýto dej ma zaujal... útok mimozemštanov a román neskutočné :D bohužial taketo knihy málokedy dočítam do konca :((( v najbližšej dobe si pozriem film a možno aj knihu.. :)) budem len rada ked budem môcť potvrdit tvoje pocity :)) ;)

  P.S. chýbaš nám a prosím pridaj aj daľšie dobre tipy na knihy :))

  Saška G.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Uz som pridala, dufam ze sa ti nejake zapacia ;)

   Odstrániť
 2. Štýl Stephanie som si obľúbila tiež u dodatku Krátky druhý život Bree Tannerovej, v poličke už čaká prichystaný Súmrak, tak uvidíme.. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jedna z mých nejoblíbenějších knih, zatím jsem ji četla dvakrát a za pár let si ji plánuji přečíst zase. Film jsem neviděla a ani nechci - stačí, že mi zničili představy hlavních postav díky těm plakátům :( Ale kniha je to skvělá! Nechápu, jak autorka Stmívání mohla napsat něco, tak úžasného :o
  Julča - www.fantasy-maniak.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť